Ξεκίνημα του δεύτερου γύρου στην Α1 Κατηγορία PWM MEDICAL με τις ομάδες του Μαλεβιζίου να ψάχνουν ακόμη τα πατήματα τους.
Ας τις δούμε παρακάτω αλφαβητικά:
Ο Αλμυρός η επίσημη αγαπημένη ομάδα του Γαζίου, θέλει και μπορεί να πάει καλύτερα στο 2ο γύρο.Στόχος πλέον είναι πλέον η τριάδα .
Το μόνο σίγουρο είναι πως αν δεν έλειπαν κάποια άτυχα αποτελέσματα στον πρώτο γύρο θα μπορούσε και ψηλότερα. Αν και με ένα ολόκληρο γύρω να είναι μπροστά ποτέ δεν θα πρέπει να λες ποτέ με τον Αλμυρό.
Ο ΠΑΟ Κρουσώνα έχει κάνει ένα αρκετά καλό δεύτερο μισό του πρώτου γύρου και αναζητά την υπέρβαση που θα τον φέρει στην κορυφή.
Η ομάδα του Κρουσώνα έχει την καλύτερη επίθεση του πρώτου γύρου μαζί με τον Ζαρό, όμως οι 3 ήττες που έκανε της έχουν στοιχίσει την κορυφή μέχρι τώρα, κάτι που οι άνθρωποι του Κρουσώνα θέλουν μπορούν και αν όλα πάνε καλά να αλλάξει μέσα στο 2019.
Η Τύλισος μια κακιά ανάμνηση θα πρέπει να είναι για την Τύλισο ο πρώτος γύρο.Από την μία η ατυχία σε συνδυασμό με κάποιες κακές εμφανίσεις την έφεραν να έχει την δεύτερη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος στο πρώτο μισό.
Ελπίζει πως τα πράγματα θα είναι καλύτερα στην συνέχεια και το ευχόμαστε κι εμείς για μια ομάδα που λειτουργεί πρώτα από όλα σαν οικογένεια και μπορεί να το δείξει στα δύσκολα.
Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα των ομάδων του Μαλεβιζίου στον πρώτο γύρο και την βαθμολογία
1η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΓΟΡΤΥΣ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Σάββατο | 08/09/18 | 17:00 | Κρασαγάκης Χ., Παπαδάκης Μ., Μοχιανάκης Α. | 1-0 |
ΤΥΛΙΣΟΣ – Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 09/09/18 | 17:00 | Μαυρουδής Δ., Τζώρτζογλου Φ., Χριστουλάκης Ε. | 0-0 |
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – ΖΑΡΟΣ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 09/09/18 | 17:00 | Πατεμτζής Γ., Αδαμάκης Ζ. Θ., Ψαρράς Κ. | 0-0 |
2η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΠΟΡΟΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΕΓΟΗ | Σάββατο | 15/09/18 | 16:30 | Μανδαλενάκης Ε., Παπαδάκης Μ., Δασκαλάκης Α. | 1-1 |
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ | Κυριακή | 16/09/18 | 16:30 | Σφακιανάκης Δ., Σαμιωτάκης Ε., Ψαρράς Κ. | 1-1 |
ΜΙΝΩΙΚΗ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΠΑΝ/ΜΙΟΥ | Κυριακή | 16/09/18 | 16:30 | Ζερβάκης Ε. Γ., Σφακιανάκης Ε. Μ., Αδαμάκης Ζ. Θ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Φουκάκης Γιώργος) | 3-3 |
3η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΤΥΛΙΣΟΣ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Σάββατο | 22/09/18 | 16:30 | Χαραλαμπάκης Ε., Παπαδάκης Μ., Μαυραντωνάκης Α. | 1-2 |
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 23/09/18 | 16:30 | Βασάκης Γ. Ε., Δρακουλάκης Κ., Μαυρουδής Δ. | 2-3 |
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – ΠΑΝΟΜ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 23/09/18 | 16:30 | Βισκαδούρος Μ., Γαρεφαλάκης Ε., Μαυραντωνάκης Α. | 2-2 |
4η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΕΡΓΟΤΕΛΗ | Κυριακή | 30/09/18 | 16:00 | Νικολακάκης Β., Γαρεφαλάκης Ε., Χριστουλάκης Ε. | 1-0 |
ΡΩΜΑΝΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΕΛΙΑΣ | Κυριακή | 30/09/18 | 16:00 | Πατεμτζής Γ., Κυριακόπουλος Κ., Σαμιωτάκης Ε. | 1-1 |
ΠΑΝΟΜ – Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ | ΜΑΛΙΩΝ | Κυριακή | 30/09/18 | 16:00 | Μανδαλενάκης Ε., Παπαδάκης Μ., Γρηγοράκης Ι. | 4-1 |
5η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΤΥΛΙΣΟΣ – ΜΟΙΡΕΣ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 07/10/18 | 16:00 | Παπαδάκης Φ., Φερετζάκης Ν., Περτσελάκης Γ. | 3-2 |
ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ | Κυριακή | 07/10/18 | 16:00 | Μανδαλενάκης Ε., Δρακουλάκης Κ., Μαστορίδης Δ. | 1-3 |
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 07/10/18 | 16:00 | Κρασαγάκης Χ., Μαυραντωνάκης Α., Δασκαλάκης Α. | 1-0 |
6η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ | Κυριακή | 14/10/18 | 15:30 | Βασάκης Γ. Ε., Μερκουλίδης Ν., Χναράκης Δ. | 1-0 |
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΖΑΡΟΣ | ΑΛΜΥΡΟΥ | Κυριακή | 14/10/18 | 15:30 | Πατεμτζής Γ., Σφακιανάκης Δ., Ελευθεράκης Σ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Φουκάκης Γιώργος) | 1-2 |
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΘΡΑΨΑΝΟΥ | Κυριακή | 14/10/18 | 15:30 | Κουναλάκης Γ., Αδαμάκης Ζ. Θ., Ζιουτος Κ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Γαρεφαλάκης Μιχαήλ) | 1-4 |
7η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΜΙΝΩΙΚΗ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ | Σάββατο | 20/10/18 | 15:30 | Βισκαδούρος Μ., Σφακιανάκης Δ., Παπαδάκης Μ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Χανιωτάκης Χρήστος) | 2-3 |
ΤΥΛΙΣΟΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 21/10/18 | 15:30 | Ζερβάκης Ε. Γ., Μάτσας Κ., Τσαμπουράκης Γ. | 2-2 |
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – ΜΟΙΡΕΣ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 21/10/18 | 15:30 | Βασάκης Γ. Ε., Μαυρουδής Δ., Γαρεφαλάκης Ε. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Φουκάκης Γιώργος) | 2-1 |
8η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΠΑΝΟΜ | ΑΛΜΥΡΟΥ | Σάββατο | 27/10/18 | 15:00 | Μανδαλενάκης Ε., Ζιουτος Κ., Κυριακόπουλος Κ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Γαρεφαλάκης Μιχαήλ) | 3-1 |
ΖΑΡΟΣ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΖΑΡΟΥ | Κυριακή | 28/10/18 | 15:00 | Κρασαγάκης Χ., Παπαδάκης Μ., Σφακιανάκης Δ. | 1-0 |
ΦΑΙΣΤΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΒΟΡΡΩΝ | Κυριακή | 28/10/18 | 15:00 | Κουναλάκης Γ., Δασκαλάκης Ι., Τσαμπουράκης Γ. | 1-0 |
9η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΡΩΜΑΝΟΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΕΛΙΑΣ | Σάββατο | 03/11/18 | 15:00 | Χαραλαμπάκης Ε., Περτσελάκης Γ., Μαυρουδής Ι. | 3-3 |
ΤΥΛΙΣΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 04/11/18 | 15:00 | Μαυραντωνάκης Ι., Καούρας Γ., Βασάκης Γ. Ε. | 0-4 |
10η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΜΙΝΩΙΚΗ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ | Σάββατο | 10/11/18 | 15:00 | Κώστας Κ., Παπαδάκης Μ., Δρακουλάκης Κ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Ιωαννίδης Γεώργιος) | 3-0 |
ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ | ΑΛΜΥΡΟΥ | Σάββατο | 10/11/18 | 15:30 | Μανδαλενάκης Ε., Μαυρουδής Δ., Δασκαλάκης Ι. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Γαρεφαλάκης Μιχαήλ) | 3-1 |
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 11/11/18 | 15:00 | Βισκαδούρος Μ., Βισκαδούρος Α., Καούρας Γ. | 4-0 |
11η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΤΥΛΙΣΟΣ – Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 18/11/18 | 15:00 | Μανδαλενάκης Ε., Μπαλίδης Α., Μαυρουδής Ι. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Φουκάκης Γιώργος) | 2-0 |
ΓΟΡΤΥΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΑΓ. ΔΕΚΑ | Κυριακή | 18/11/18 | 15:00 | Μαυρουδής Δ., Σαμιωτάκης Ε., Φανουράκη Μ. | 1-0 |
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΜΟΙΡΕΣ | ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ | Κυριακή | 18/11/18 | 15:00 | Βισκαδούρος Μ., Δασκαλάκης Ι., Ψαρράς Κ. | 1-0 |
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΘΡΑΨΑΝΟΥ | Κυριακή | 18/11/18 | 15:00 | Κώστας Κ., Δασκαλάκης Α., Μαστορίδης Δ. | 1-0 |
12η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΠΑΝΟΜ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΜΑΛΙΩΝ | Κυριακή | 25/11/18 | 15:00 | Φερετζάκης Ν., Μερκουλίδης Ν., Χναράκης Δ. | 2-4 |
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – ΠΟΡΟΣ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 25/11/18 | 15:00 | Πατεμτζής Γ., Νικολακάκης Β., Δασκαλάκης Ι. | 2-3 |
ΜΟΙΡΕΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΜΟΙΡΩΝ | Κυριακή | 25/11/18 | 15:00 | Κουναλάκης Γ., Δασκαλάκης Α., Δρακωνάκης Ε. | 2-1 |
13η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΤΥΛΙΣΟΣ – ΓΟΡΤΥΣ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 02/12/18 | 15:00 | Γρηγοράκης Ι., Τσαμπουράκης Γ., Αδαμάκης Α. Θ. | 3-2 |
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ | Κυριακή | 02/12/18 | 15:00 | Βισκαδούρος Μ., Παπαδάκης Μ., Καρατζάς Γ. | 0-2 |
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ | ΑΛΜΥΡΟΥ | Κυριακή | 02/12/18 | 15:00 | Μαυραντωνάκης Ι., Μπλαβάκης Ε., Μαυρουδής Ι. | 4-2 |
14η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΡΩΜΑΝΟΣ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΕΛΙΑΣ | Σάββατο | 08/12/18 | 15:00 | Σφακιανάκης Δ., Βασάκης Γ. Ε., Καούρας Γ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: Χανιωτάκης Χρήστος) | 3-0 |
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΚΡΟΥΣΩΝΑ | Κυριακή | 09/12/18 | 15:00 | Μανδαλενάκης Ε., Παπαδάκης Μ., Μερκουλίδης Ν. | 3-0 |
15η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΤΥΛΙΣΟΣ – ΠΟΡΟΣ | ΤΥΛΙΣΟΥ | Κυριακή | 16/12/18 | 15:00 | Ξυπάκης Γ., Κασαπάκης Α., Κατσογιάννης Η. | 0-5 |
ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ | ΑΛΜΥΡΟΥ | Κυριακή | 16/12/18 | 15:00 | Χαραλαμπάκης Ε., Σφακιανάκης Ε. Μ., Χριστουλάκης Ε. | 0-1 |
ΤΡΙΤΩΝΙΑ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ | Κυριακή | 16/12/18 | 15:00 | Κώστας Κ., Μαυρουδής Ι., Συναδινάκης Κ. | 0-3 |
16η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΓΟΡΤΥΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ | ΑΓ. ΔΕΚΑ | Κυριακή | 06/01/19 | 15:00 | Βισκαδούρος Μ., Μπαλίδης Α., Τουρλουκάκη Χ. | |
ΖΑΡΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | ΖΑΡΟΥ | Κυριακή | 06/01/19 | 15:00 | Μαυραντωνάκης Ι., Σφακιανάκης Μ. Μ., Χριστουλάκης Ε. | |
Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ – ΤΥΛΙΣΟΣ | ΕΛΙΑΣ | Κυριακή | 06/01/19 | 15:15 | Δασκαλάκης Α., Ζερβάκης Ε. Γ., Τσαμπουράκης Γ. |
Βαθμολογία
Ομάδα | Βαθμοί | Αγώνες | Νίκες | Ισοπαλίες | Ήττες | Υπέρ | Κατά | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ΖΑΡΟΣ | 39 | 15 | 12 | 3 | 0 | 31 | 7 |
2. | Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ | 28 | 15 | 8 | 4 | 3 | 31 | 13 |
3. | ΠΑΝΟΜ | 26 | 15 | 8 | 2 | 5 | 28 | 21 |
4. | Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ | 25 | 15 | 7 | 4 | 4 | 23 | 17 |
5. | ΠΟΡΟΣ | 25 | 15 | 8 | 4 | 3 | 29 | 13 |
6. | ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 22 | 22 |
7. | ΑΛΜΥΡΟΣ | 23 | 15 | 7 | 2 | 6 | 26 | 23 |
8. | ΡΩΜΑΝΟΣ | 21 | 15 | 5 | 6 | 4 | 23 | 22 |
9. | ΦΑΙΣΤΟΣ | 18 | 15 | 4 | 6 | 5 | 24 | 26 |
10. | ΓΟΡΤΥΣ | 18 | 15 | 4 | 6 | 5 | 12 | 17 |
11. | ΜΙΝΩΙΚΗ | 17 | 15 | 4 | 5 | 6 | 24 | 26 |
12. | ΤΡΙΤΩΝΙΑ | 15 | 15 | 5 | 0 | 10 | 13 | 34 |
13. | ΤΥΛΙΣΟΣ | 15 | 15 | 4 | 3 | 8 | 16 | 29 |
14. | ΜΟΙΡΕΣ | 15 | 15 | 4 | 3 | 8 | 19 | 21 |
15. | ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ | 12 | 15 | 3 | 3 | 9 | 17 | 27 |
16. | Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ | 8 | 15 | 2 | 2 | 11 | 8 | 28 |
Παρατηρήσεις:
Το σωματείο 'ΠΟΡΟΣ' έχει -3 βαθμούς. Λόγω της ένστασης στον αγώνα με Μοίρες