55 συνολικά μαθητές του Νομού Ηρακλείου διακρίθηκαν (μεταξύ των 270 που συμμετείχαν) στον 80ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «ΘΑΛΗΣ» και θα λάβουν μέρος στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, τον ΕΥΚΛΕΙΔΗ, το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 στο 4ο Λύκειο Ηρακλείου 9-12 το πρωί.
Τρεις από τους μαθητές είναι από το Μαλεβίζι ένας από το Γυμνάσιο Τυλίσου και δυο από το Λύκειο Γαζίου.
Σε ανακοίνωσή του το Παράρτημα Ηρακλείου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, συγχαίρει όλους τους μαθητές και επισημαίνει ότι τα δωρεάν μαθήματα του Παραρτήματος Ηρακλείου συνεχίζονται το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου και θα επαναληφθούν το νέο έτος, κάθε Σάββατο πρωί 9-11.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 80ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «ΘΑΛΗΣ»
Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΥΛΙΣΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΔΡΟΣΑΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
ΘΕΡΓΙΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΑΔΑΜ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΟΥΜΟΥΛΑΣΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΜΕΓΑΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΜΕΡΑΜΒΕΛΙΩΤΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΜΠΕΡΚΑΚΗΣΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΣΙΓΑΝΟΣ ΔΙΟΓΕΝΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΧΟΥΡΔΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΑΡΓΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑ 13ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΒΑΣΙΛΙΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΟΥΒΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΓΚΟΡΓΚΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΠΕΛΑΓΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΑΛΥΚΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 11ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΜΑΛΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΥΡΓΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΑΠΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΡΩΤΟΣΥΓΓΕΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΡΑΜΟΥΤΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΑΝΝΑ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΡΗΓΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΣΙΜΙΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΦΛΟΥΖΙΝ ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΦΟΙΝΙΚΙΑΝΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ
ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΥΚΕΙΟ ΓΑΖΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΓΕΝΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΟΥΡΟΥΚΛΗ ΕΡΙΕΤΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΜΑΚΡΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΑΣΣΑΜ ΙΑΣΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΕΔΙΑΔΙΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΣΟΥΡΛΑΝΤΖΗ ΕΛΕΝΗ 2ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΦΛΟΥΖΙΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ
ΔΕΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΛΑΝΤΖΟΥΡΑΚΗ ΟΛΓΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΑΥΛΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΤΟΥΒΛΕΛΙΟΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ ΛΥΚΕΙΟ ΓΑΖΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗΣ ΡΟΔΑΜΑΝΘΗΣ ΛΥΚΕΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΨΥΛΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΣΤΕΛΛΙΟΥ ΠΕΔΙΑΔΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ
ΑΣΚΙΑΝΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΥΚΕΙΟ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΥΚΕΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΝΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ